استفاده از فوم سرد پلی یورتان درمان سریع برای شوره سر

پلی‌ال‌های پلی‌اتر معمولاً در فوم سرد پلی یورتان استفاده می‌شوند. در فوم های انعطاف پذیر از آب به عنوان دمنده و در فوم های سخت علاوه بر آب از گازهایی که عایق حرارتی هستند نیز استفاده می شود.

از آنجایی که فوم‌های انعطاف‌پذیر عموماً برای اهداف راحتی تولید می‌شوند، باید در ساختار سلول باز باشند، در حالی که فوم‌های سفت و سخت باید در ساختار سلول بسته باشند و نباید گاز موجود در آن را آزاد کنند.

در پلی یورتان های غیر متورم، رطوبت اجزاء باید به طور کامل حذف شود. جدای از این موارد، دمپایی و زیره کفش تولید شده با استفاده از پلی استر پلی استر از جمله کاربردهای پلی اورتان می باشد.

علاوه بر این، چرم مصنوعی مورد استفاده در روکش صندلی، کیف و کفش نیز پلی اورتان است. می توان از آن به عنوان زیره کفشی که می پوشیم به عنوان اسفنج و چرم مصنوعی روی صندلی هایی که روی آن می نشینیم و روی تخت هایی که روی آن ها می خوابیم به عنوان شبیه سازی چوب در آینه ها و تزئینات صندلی، یخچال، آبگرمکن و غیره استفاده کرد.

فوم

پلی اورتان در همه جای زندگی ما به عنوان ماده عایق، به عنوان کنسول خودرو و فرمان، به عنوان پانل هایی که دیوارها و سقف کارخانه ها و اتاق های سرد را می پوشانند، وجود دارد.

مواد اصلی برای ساخت پلی اورتان دی و تری ایزوسیانات ها و پلی ال ها هستند. مواد دیگری نیز برای کمک به پردازش پلیمر یا تغییر خواص پلیمر اضافه می شوند.

دو یا چند گروه پلی یورتان ها در هر مولکول ایزوسیانات مورد استفاده در ساخت پلی اورتان وجود دارد. رایج ترین ایزوسیانات های مورد استفاده دی ایزوسیانات های آروماتیک ، تولوئن دی ایزوسیانات (TDI) و متیلن دی فنیل دی ایزوسیانات (MDI) هستند.

TDI و MDI به طور کلی ارزان تر و واکنش پذیرتر از سایر ایزوسیانات ها هستند. درجه صنعتی TDI و MDI مخلوطی از ایزومرها هستند و MDI اغلب حاوی مواد پلیمری است.

فوم ها شامل فوم انعطاف پذیر (مثلاً فوم تشک ضخیم تودوزی یا فوم صندلی ماشین قالب گیری شده)،  فوم سفت و سخت (مثلاً فوم عایق حرارتی یخچال) و الاستومرها (مثلاً زیره کفش) و غیره هستند.

کاربردهایی مانند ایزوسیانات ها را می توان تا حدی با واکنش با پلی ال ها یا با افزودن مواد دیگر برای کاهش فراریت (و در نتیجه سمیت) ایزوسیانات ها، کاهش نقطه انجماد آنها برای تسهیل پردازش یا بهبود خواص پلیمرهای نهایی، ساختار داد.

ایزوسیانات های آلیفاتیک و سیکلوآلیفاتیک در مقادیر کمتر استفاده می شوند، بیشتر در پوشش ها و سایر کاربردهایی که رنگ و شفافیت آن مهم است، زیرا پلی یورتان های ساخته شده با ایزوسیانات های آروماتیک هنگام قرار گرفتن در معرض نور تیره می شوند.

مهم‌ترین پلی یورتان ها عبارتند از: 1،6-هگزا متیلن دی ایزوسیانات (HDI)، 1-ایزوسیاناتو-3-ایزوسیاناتومتیل-3،5،5-تری متیل سیکلوهگزان (ایزوفرون دی ایزوسیانات، IPDI) و 4،4′-دی‌سیکله اکسیل متیل. H) 12 MDI یا MDI هیدروژنه).

پلی ال ها می توانند پلی ال های پلی اتری باشند که با استفاده از ترکیبات حاوی هیدروژن فعال با واکنش اپوکسیدها ساخته می شوند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.