تولید جارهای فانتزی و زیبا برای صادرات به بازارهای جهانی

جارهای شیشه ای،علاوه بر اینکه در بازار داخل برای بسته بندی مناسب از اهمیت بالایی برخوردار است.برای بازارهای صادراتی هم میتواند مناسب ترین و بهترین گزینه باشد. خیلی از تولید کنندگان مواد غذایی فعال در داخل کشور با توجه به ظرفیت ها و پتانسیل های صادرات سعی بر این دارند که علاوه بر پوشش کامل بازار موجود در ایران برای بازارهای جهانی و یاکشورهای همسایه ایران برنامه ریزی درستی را داشته باشند. زیرا صادرات موجب ارزش افزوده و کسب درآمد بالاتری به نسبت بازارهای داخلی می باشد. تولیدکنندگان جارهای فانتزی دونوع دسته بندی فروش دارند؛ دسته اول: تولید کنندگان مواد غذایی یا ترشی -مربا -عسل -زیتون می باشند که این جارها را خریداری نموده و با قراردادن محصولات خود دراین جارها به بازارهای هدف ارسال می کنند. و دسته دوم :افرادی هستند که در حوزه تجارت جهانی دستی در کار دارند وبا ارتباطاتی که با تجار سایر کشورها دارند اقدام به بازاریابی جارهای فانتزی در بین تجار و بازرگانان سایر کشورها می کنندوسپس اقدام به خرید عمده از کارخانه های تولید کننده جارهای فانتزی شیشه ای کرده و در حجم بالا به کشورهای مقصد صادر میکنند.

جارشیشه ای برای صادرات

بیشترین متقاضیان جارهای فانتزی برای کدام کشورها می باشد.

شاید برای خیلی از فعالین حوزه بازاریابی یا صادرات سوال این باشد که آیا جارهای شیشه ای تولید داخل توانایی صادرات به کشورهای همسایه را دارند.
برای پاسخ به این سوال بد نیست بدانید که ایران به دلیل مزیت هایی که از لحاظ موقعیت لجستیکی حمل و نقل تجاری دارد وچون همسایگی مستقیمی با خیلی از کشورهادارد یک نوع هاب تجاری خیلی خوبی محسوب می شود بیشتر کشورهای اروپایی و یا آسیایی به دلیل عدم بهره مندی از انرژی ارزان و پاک و نیروی کار خیلی کم هزینه تولید بالایی را دارند و درمواقعی برای این کشورها واردات به صرفه تر از تولید داخل می باشد ولی مشکلی که وجود دارد عدم بازاریابی خوب در این کشورها می باشد و چون خیلی از تجار و فعالین صنعتی کشورهای همسایه ایراناز پتانسیل ها و ظرفیت های خوب تولیدی بی خبر هستند منجربه مغفول ماندن این پتانسیل خوب می شود و کالای ایرانی توانایی خود را برای عرضه در بازارهای بین المللی از دست می دهد.

کشورهایی که بیتشرین تقاضا برای خرید جارهای شیشه ای را دارند.
1-عراق
2-پاکستان
3-افغانستان
4-ارمنستان
5-افریقا
6-اذربایجان
7-روسیه

چه پتانسیلی موجب مزیت صادراتی جارهای فانتزی ایران در کشورهای جهان می شود.

کشور ایران،دارای معادن بی شماری می باشد. یکی از مواد اصلی تشکیل شده برای تولید جارهای شیشه ای سیلیس،کربنات سدیم،آهک می باشد. و اینها همگی مواردی هستند که در ایران هم دارای معادن زیادی هستند و هم اینکه به وفور یافت می شوند در کنار استخراج مواد اولیه تولید جار، انرژی ارزان و فراوان و نیروی کار زیاد ماهر و فراوان همگی مواردی هستند که تولید را در ایران به صرفه کرده است و این مزیت میتواند دلیل روشنی برای برنامه ریزی شرکت ها برای بازارهای صادراتی باشد زیرا هزینه تمام شده محصول در ایران به نسبت بیشتر کشورهابسیار پایین است؛ و به همین دلیل صادرات مناسب ترین و بهترین راه برای افزایش راندمان تولیدی شرکت ها و تولید ثروت می باشد؛ زیرا درآمدی که از صادرات نصیب شرکت ها می شوددر هیچ بازار دیگری پیدا نمی شود؛ و چون دولت با درنظرگرفتن مشوق های صادراتی موجب بالابردن ذخایر ارزی کشور میگردد و در مقابل هیچگونه مالیات و عوارضی را از صادرکنندگان اخذ نمی کند همه اینها مزیت هایی هستند که باید کارخانه ها و تجار و فعالین این حوزه برای بدست آوردن سهم بیشتر در بازارهای جهانی تلاش کنند.

جارفانتزی صادراتی

جار فانتزی زیبا

نحوه سفارش جارهای فانتزی باطرح های خاص برای صادرات 

برای تولید جارهای فانتزی، با طرح خاص در ابتدا باید قالب کار تولید شود اگر بخواهیم مرحله به مرحله نحوه سفارش و تولید راباجزییات شرح دهیم به این صورت می شود که در ابتدا طرح مورد نظر از هرنوع جاری که مناسب صادرات باشدرا به واحدفنی و طراحی شرکت ارائه داده و سپس مهندسان شرکت با توجه به طرح مورد نظر اقدام به طراحی قالب جارموردنظر می کنند. و بعد از طراحی،قالب ساخته شده و در مدار تولید قرار میگرید و در ابتدا برای تست محصول چند نمونه اولیه تولید شده و پس از بررسی مهندسین فنی چنانچه مشکلی در روند تولید وجود نداشت به صورت انبوه و در حجم و تیراژ بالا ساخته می شود.

تولید جارهای فانتزی

خریداران محترم:در نظر داشته باشند برای سفارش تولید جارهای شیشه ای حداقل تیراژ باید بین 500 هزار عدد باشد و چون روند تولید جارهای فانتزی به صورت اتوماتیک می باشد امکان تولید در حجم و تیراژ پایین به هیچ وجه وجود ندارد.وبا توجه به اینکه ایران در شرایط تحریمی قرار دارد وامکان بروزرسانی دستگاهها و تجهیزات تولید جار به راحتی وجود ندارد در بعضی مواقع امکان تولید طرح های خاص وجود ندارد.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما