روش های مات کردن شیشه های هوشمند

شیشه های هوشمند به دو روش مات می شوند یک نوع مات نمودن شیشه های هوشمند استفاده از برچسب هایی هستند که به اصطلاح ویندو فیلم نامیده می شود این برچسب ها از یک لایه نازک تشکیل شده اند که بر روی شیشه های سکوریت و یا شیشه های فلوت چسبانده می شوند و با نصب تجهیزات و جریان الکتریسته نسبت به جریان برق ایجاد شده واکنش نشان می دهند و به حالت مات یا شفاف در می ایند و روش دیگر استفاده از مایع کریستال در داخل ساختار شیشه می باشد که این مواد هم به جریان برق ایجاد شده حساسیت دارند و حالت شفافیت و یا ماتی پیدا می کنند.برچسب های مات کننده شیشه های هوشمند چه ویژگی دارند.

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

در مرحله اول باید ذکر شود برچسب های استفاده شده در مات کردن شیشه های هوشمند برچسب هایی هستند که با اتصال جریان برق به نوار هایی که به برچسب های ویندو فیلم معروف هستند.

حالت مات پیدا می کنند و پس از قطع اتصال برق از این حالت خارج شده و به صورت شفاف در می آیند این برچسب ها همگی وارداتی هستند و هنوز نمونه ایرانی در بازار موجود نیست.

ارزان ترین برچسب های شیشه های هوشمند چیست.

برچسب های شیشه های هوشمند به نسبت شیشه های مات،رفلکس ،یا فلوت  یه مقدار قیمت بالاتری دارند و تنها دلیلش وارداتی بودن این محصول است و با توجه به اینکه کشور ما شرایط خاصی از لحاظ تحریم های کشور های غربی و مراوردات مالی دارد این برچسب ها توسط واسطه هایی وارد ایران می شود .

که ناخود آگاه در قیمت تمام شده محصول تاثیر بسزایی دارد که بیشتر این برچسب ها برای کشور های آسیایی از جمله چین و ژاپن و کره ای هستند و بعضی دیگر از این برچسب ها برای کشور هایی همچون آمریکا،آلمان،انگلیس و فرانسه هستند که این برچسب ها به نسبت آسیایی ها قیمت بالاتری دارند ولی با توجه به ویژگی های خوبی که دارد تمام هزینه ها جبران می شود و از خرید این محصول کسی پشیمان نخواهد شد این محصولات در آینده خیلی فراگیر خواهند شد و در همه جا به جای شیشه های معمولی مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

مزیت اقتصادی خرید  شیشه های هوشمند با برچسب ویندو فیلم

استفاده از شیشه های هوشمند با توجه به اهمیت موضوع اتلاف انرژی و هزینه های بالای انرژی های فسیلی خیلی به صرفه میباشد و در بسیاری از جاها که عامل روشنایی محیط خیلی حایز اهمیت میباشد این شیشه ها گزینه خیلی مناسبی به شمار می روند زیرا در مکان هایی مثل استخر ها که لازم است از شیشه هایی استفاده شود که حالت مات شوندگی داشته باشد.

این شیشه ها این مزیت را دارند و در لحظه ای که لازم باشد حالت مات می شود و سپس به حالت اولیه یعنی شیشه شفاف بر میگردد خود برچسب ها از مواد نانویی پوشیده شده اند که در حالتی که لازم است شیشه به صورت شفاف باشد  شیشه حالت مه و بخار گرفتگی ندارد و خیلی شفاف می ماند این شیشه ها در فضاهای بسته قابل استفاده است و در این محیط ها نیاز به نصب شیشه های هوشمند کریستالی نیست.

ارزان ترین برچسب های شیشه های هوشمند چیست. ارزان ترین برچسب های شیشه های هوشمند چیست. ارزان ترین برچسب های شیشه های هوشمند چیست.

شیشه های هوشمند با کریستال مایع چگونه عمل می کنند.

شیشه های هوشمند با کریستال مایع به نوعی شبیه شیشه هایی با کارکرد ویندو فیلم میباشد فقط با این تفاوت که در داخل ساختار شیشه کریستال های مایعی میباشد که این کریستال ها با جریان برق متصل شده واکنش نشان می دهد و مثل ویندو فیلم ها حالت ماتی یا شفافیت پیدا می کند فقط یک نکته ای که خریداران باید توجه زیادی داشته باشند.

نوع شیشه های به کار رفته می باشد و مورد بعدی هم تجهیزاتی که برای اتصال جریان برق به کار می روند باید از کیفیت مطلوبی برقرار باشد زیرا این شیشه ها مدام با جریان الکتریکی درگیر هستند و همین عامل در طول عمر تجهیزات نصب شده بر روی شیشه تاثیر دارد و باید از یک ساعت های معین و تعریف شده تجاوز نکند تا طول عمر دستگاه بالا باشد و تجهیزات شیشه زود دچار خرابی نگردند این شیشه ها به نسبت برچسب های ویندو فیلم قیمت بالاتری دارند ولی طول عمر بالایی دارند و گزینه مناسبی برای نصب در فضاهایی که از بیرون به سمت داخل دید دارند به شمار می رود.

ارزان ترین برچسب های شیشه های هوشمند چیست.

تماس با ما