شیشه 4 میل فلوت موجب طلاق دختر جوان 20ساله آملی شد

طور عمده سه نوع شیشه 4 میل فلوت وجود دارد. شیشه آنیل شده، شیشه مقاوم در برابر حرارت و شیشه مقاوم. در اینجا نگاهی به نحوه عملکرد هر یک از ما می‌بینیم.

شیشه های مورد استفاده در بسیاری از کاربردهای سازه ای در ساختمان ها با خواص مکانیکی، نوری و زیبایی شناختی منحصر به فرد خود بیشتر آشنا شده اند.

موارد زیادی از شکست شیشه سازه به دلیل طراحی یا ساخت ضعیف وجود داشته است که با دانش اولیه طراحی شیشه می توان از آن جلوگیری کرد.

در اولین پست وبلاگم در مجموعه ای درباره شیشه های سازه اینکه برای ارائه دانش مقدماتی اولیه برای مهندسان سازه و معماران طراحی شده است در مورد انواع مختلف شیشه مورد استفاده برای ساخت و ساز بحث خواهم کرد.

شیشه

به طور عمده سه نوع شیشه وجود دارد. شیشه آنیل شده، شیشه مقاوم در برابر حرارت و شیشه مقاوم. تولید شده توسط خنک کننده کنترل شده برای جلوگیری از تنش باقی مانده در شیشه.

شیشه فلوت شیشه ای با کیفیت بالا مانند شیشه بشقاب، با شفافیت نوری عالی است. مانند شیشه صفحه، می توان آن را برش داد، سوراخ کرد، ماشین کاری کرد، لبه کرد، خم کرد و صیقل داد.

شیشه فلوت به طور کلی در ضخامت های زیر موجود است: 2، 3، 4، 5، 6، 8، 10، 12، 15، 19 و 25 میلی متر (25 میلی متر محصولی نیست که به راحتی در دسترس باشد).

شیشه ساختاری تا لحظه شکستگی کاملاً الاستیک عمل می کند. هیچ خزشی وجود ندارد و هیچ خستگی مانند فولاد وجود ندارد.

تفاوت دما در سراسر شیشه ناشی از سایه می تواند باعث ایجاد تنش های حرارتی شود که ممکن است از مقاومت شیشه بیشتر شود و باعث شکستگی شود.

این به عنوان شکستگی حرارتی شناخته می شود و احتمالاً در شیشه های ضخیم تر بیشتر رخ می دهد. معایب اصلی شیشه آنیل شده مقاومت در برابر ضربه و ظرفیت کشش کم در مقایسه با شیشه های عملیات حرارتی است.

شیشه آنیل شده یک شیشه ایمنی نیست و نمی توان از آن برای کاربردهای ضربه انسانی استفاده کرد. شیشه های مقاوم در برابر حرارت (HS) همچنین به عنوان نیمه سخت یا نیمه گرم شناخته می شوند.

با استفاده از شیشه آنیل شده تولید می شود و تا حدود 650 درجه سانتیگراد گرم می شود. سپس توسط جت های هوای خنک خاموش می شود. این سرد شدن یا خاموش شدن سریع باعث ایجاد تنش های فشاری بر روی سطح شیشه می شود در حالی که مرکز در کشش باقی می ماند.

اگرچه ویژگی های فیزیکی بدون تغییر باقی می ماند، تنش های اضافی ایجاد شده در شیشه باعث افزایش مقاومت حرارتی و استحکام مکانیکی آن می شود.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.