فروش “پودرشیشه میکرونیزه و غیرمیکرونیزه” برای صنعت بتن سازی

بتن که از واژه لاتین (BITUME)، که از ترکیب مختلف مواد چسبنده تشکیل شده است؛که پس از ترکیب مختلف مواد خاصیت سیمانی پیدا میکند.
معمولا برای ساخت بتن از سیمان،پوزولان ها،سرباره کوره ها،مواد مضاف،الیاف،پلمیر استفاده می شود؛که درنحوه ساخت آن از اتوکلاو،متراکم کنندها،بخارآب،خلاء،فشارهای هیدرولیکی استفاده می شود.این ماده یکی از پرکاربردترین مواد در صنعت ساختمان،تونل،سد،پل ها،راه ها است و یکی از دلایل اصلی توجیه پذیری استفاده از بتن دوام بالا و ارزان بودن آن است امروزه بعد از گذشت 170 سال از پیدایش این ماده میگذرد و هنوز بعد از گذشت این همه سال تمام دانشمندان و فعالین این حوزه سعی برآن دارند که فقط به معیار مقاومت بتن توجه نکنند و به مشکلاتی که دردرازمدت برای این ماده بوجود میآید را درنظر داشته باشند و از خطرات و خسارت های احتمالی آینده پیشگیری کنند.

تامین عمده پودر شیشه

ساخت بتن مستحکم با استفاده از پودر شیشه ضایعاتی

محققان دانشگاه دیکین استرالیا طبق تحقیقاتی که بر روی بتن پلیمری انجام دادند،متوجه این موضوع شدند که میتوان با استفاده از پنجره upvc سه جداره میتوان بتنی با مقاومت و استحکام بالا تولید نمود.این روش میتواند جایگزین مناسبی به جای استفاده از شن در فرایند تولید بتن به کار گرفته شود؛زیرا استخراج شن از معادن زمان و هزینه زیادی را برای استخراج کنندگان و تولیدکنندگان می طلبد و پس از استخراج باید شستشو ودرجه بندی گردد.
دراین صورت استفاده از بتن پلمیری جدید که درآن از پودرشیشه استفاده میگرددبه جای بتن شنی به صرفه تروکم هزینه تر است.و این نوع بتن که از آن به عنوان بتن رزینی نام برده می شود موجب چسبندگی بالای ماده بتن می شود و درجاهایی که عایق بندی خیلی مهم است میتواند مورد استفاده قرار گیرد.

پودر شیشه برای صنعت سیمان

مزایای استفاده از پودر شیشه در ساخت بتن

یکی از ماده های اصلی تشکیل دهنده تولید بتن پوزولان است.پوزولان ها مواد سیمانی هستند که به بتن افزوده می شود؛ تا به خصوصیات مکانیکی و دوام آن افزوده شود. پنجره upvc دو حالته یکی از پوزولان های طبیعی است که باعث بهبود خواص تازه و سخت شده بتن می شود.در حالی که بتن در مرحله پلاستیکی خود قرار دارد ، پودر شیشه باعث افزایش کارایی آن می شود ، بنابراین انرژی کمتری ، هزینه و زمان کمتری برای قرار دادن و ادغام بتن لازم است. در حالی که بتن در مرحله سخت شده خود است ، بتن های حاوی پودر شیشه مقاومت بهتر ، مقاومت در برابر یخ زدگی و مقاومت در برابر سولفات را نشان می دهند.از پودر شیشه می توان برای جایگزینی سیمان پرتلند استفاده کرد ، به طور معمول در وزن جایگزین 10٪ -30٪. تولید سیمان پرتلند یکی از منابع اصلی انتشار CO2 است. گنجاندن پودرشیشه در بتن به عنوان جایگزینی سیمان پرتلند نه تنها با کاهش میزان انتشار CO2 به محیط زیست کمک می کند؛ بلکه میزان شیشه زباله دفع شده در محل های دفن زباله را نیز کاهش می دهد.

استفاده از پودر شیشه برای تولید بتن مقاوم

فرق پودرشیشه میکرونیزه با غیرمیکرونیزه در کیفیت بتن

اندازه ذرات شیشه در عملکرد پوزولانی پودر شیشه نقش اساسی دارد. بتن های حاوی ذرات شیشه ای ظریف عملکرد مکانیکی و دوام امیدوار کننده تر از بتن حاوی ذرات درشت تر نشان می دهد.علاوه بر پودر ، از شیشه زباله نیز می توان به عنوان سنگدانه های بتنی به صورت مصالح ریز یا درشت استفاده کرد. از آنجا که سنگدانه ها تقریبا 70٪ بتن را اشغال می کنند ، استفاده از سیل شیشه ای به عنوان سنگدانه در بتن نه تنها منجر به ترکیب بیشتر شیشه های زباله در بتن می شود بلکه باعث کاهش انرژی و زمان لازم برای ریختن ذرات شیشه در پودر می شود.

پودر شیشه

برای خرید پودر شیشه میکرونیزه و غیرمیکرونیزه با هرسایزی میتوانید با مجموعه ما در ارتباط باشید.

 

 

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.